לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בפענוח לא נכון של צילום רנטגן

פסקי דין העוסקים ברשלנות רפואית מחייבים לעיתים את בית המשפט לדון בהעברת נטל הראיה. תובע אשר פונה לחדר מיון לאחר שנפל מסוס הופנה לביצוע צילום רנטגן של ידו השמאלית, ולאחר מספר שעות שוחרר לביתו בהמלצה לנטילת משככי כאבים היות ובצילום לא נמצא ממצא חריג. התובע חזר לאחר ארבע שעות אל חדר המיון והניח כי נגרם לו שבר, אולם האורטופד התורן לא בדק אותו או עיין שוב בצילומים.

רשלנות רפואית בפענוח לא נכון של צילום רנטגן

התובע נשלח לביתו שוב ובמהלך הימים הבאים הכאבים המשיכו. לאחר שבוע חזר התובע וסיפר לרופאים בחדר המיון כי כאביו התגברו. גם במקרה הזה אף רופא לא בחן את הצילום הראשונים או הפנה את התובע אל אורטופד מומחה.

עם זאת, הרופאים שמו את ידו של התובע בסד ולאחר מספר ימים הוא התייצב במרפאת חוץ. באותה מרפאה הוא נבדק לראשונה על ידי אורטופד אשר זיהה את השבר. התובע הופנה לניתוח ולאחר מכן הוגדר בתור סובל מהגבלה קשה של תנועות ביד שמאל.

מתי ניתן לקבוע כי "הדבר מדבר בעד עצמו"?

כתב התביעה המופיע בפסק הדין מציג את הכלל של "הדבר מדבר בעד עצמו" ולכן מנסה להעביר את נטל הראיה לנתבעים. על פי כתב התביעה, העובדים והרופאים אחראיים למצבו היות והתרשלו בזיהוי צילום הרנטגן, הפנייתו לרופאים מומחים או ביצוע ניתוח מתאים. בית המשפט קיבל את טענתו של התובע ופסק פיצויים גבוהים. יש לציין כי טרם התאונה עסק התובע בשירותי אחזקה של ציוד מכני כבד, מה שיתקשה לבצע לאחר ההגבלה ביד.

בית המשפט פסק פיצויים על סך 100,000 ש"ח בגין כאב וסבל, פיצויים של 111,650 ש"ח בגין הפסד שכר עבר ועוד 91,457 בגין הפסד שכר עתידי. סך כל הפיצויים שקיבל התובע עמד על 303,107 ש"ח. פסק הדין קבע כי הנתבעים לא נקטו אמצעי זהירות סבירים ולכן התרשלו בתפקידם. העברת נטל הראיה שימשה את כתב התביעה במקרה הזה בצורה מוצלחת, והקלה על התובע להציג את טענותיו ולהוכיח אותן בפני בית המשפט.

עו"ד אבי קיסוס, מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים. בעל ידע משפטי רב בנושאי צרכנות ותביעות קטנות, מייעץ לאנשים שנתקלו בבעיות צרכניות, מסייע בכתיבת כתבי בי"ד ככל שיש בכך צורך. ליצירת קשר חייג 077-9974772

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוסכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.אין באמור לעיל ובאתר תביעות קטנות משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תביעות קטנות לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוס

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד אבי קיסוס

מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים

סניף דרום: רחוב הכרכום, ספיר

סניף מרכז: יגיע כפים 2, ת"א

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף