לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית בניתוח

טיפול רפואי רשלני במהלך ניתוח מהווה ללא כל צל של ספק עילה לתביעה וקבלת פיצויים.

רשלנות רפואית בניתוח

אין זה סוד כי ניתוחים דורשים מיומנות רפואית גבוהה ביותר לכל הדעות, אחריות ומקצועיות ותביעות הרשלנות כוללות לצד ניתוחים פלסטיים גם ניתוחים אורטופדיים, ניתוחים לתיקון הראייה, ניתוחים כירורגיים דחופים, ניתוחי לב ועוד.

יש לציין כי תביעות רשלנות רפואית אינן נבחנות על פי מבחן התוצאה, אלא על פי מבחן הרופא הסביר והקשר בין התרשלות לכאורה לבין הנזק אשר נגרם לתובע הלכה למעשה. יחד עם זאת, יש לציין כי ההצלחה של ניתוחים תלויה במכלול של מרכיבים. מלבד המיומנות של הרופא ומקצועיות הצוות המנתח, המוסד הרפואי נדרש להעמיד לרשות המטופל טכנולוגיות מתקדמות וציוד מתאים.

גם היכרות עם ההיסטוריה הרפואית של המטופל, תיאום בין הרופא המנתח למרדימים ולאחיות ומעקב אחר ההתאוששות יכולים להשפיע על הצלחת הניתוח בסופו של דבר.

התרשלות רפואית בשלבי הניתוח

רשלנות רפואית בניתוחים רלוונטית לגבי כל שלבי הטיפול בנפגע. ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית בגין אבחון לא נכון, היעדר אפשרויות חלופיות, אי קבלת הסכמה מדעת וחוסר במעקב הולם. התרשלות באחד מן השלבים עלולה להקים עילה לתביעת רשלנות רפואית ומחייבת התייחסות מקצועית של עורך דין.

נזקי הרשלנות הרפואית בניתוח

יש רשימה ארוכה של נזקים אשר עשויים להיגרם לאחר רשלנות בניתוח. בשנים האחרונות הוגשו לבתי המשפט בארץ כתבי תביעה חמורים על רשלנות רפואית בניתוח, הכוללים נזקים כגון השארת גוף זר בגוף החולה, טיפול פולשני כושל, השהות, זיהומים וסיבוכים פנימיים או התפתחות דלקות.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, רשלנות רפואית בניתוח אינה נובעת רק בכשל באופן ניהול הניתוח בזמן אמת. תפקידו של בית המשפט הוא לבצע את מבחן הרופא הסביר על כל שלבי הניתוח ללא יוצא מן הכלל. המודעות הגבוהה לרגישות של ניתוחים ולהשלכות של רשלנות רפואית הופכים את כתב התביעה לנושא מורכב ועדין. על התובע להוכיח כי הרופא המנתח לא עמד במבחן הרופא הסביר, להציג חוות דעת רפואית ולהראות קשר סיבתי ברור בין ההתרשלות לבין הנזק.

עו"ד אבי קיסוס, מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים. בעל ידע משפטי רב בנושאי צרכנות ותביעות קטנות, מייעץ לאנשים שנתקלו בבעיות צרכניות, מסייע בכתיבת כתבי בי"ד ככל שיש בכך צורך. ליצירת קשר חייג 077-9974772

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוסכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.אין באמור לעיל ובאתר תביעות קטנות משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תביעות קטנות לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוס

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד אבי קיסוס

מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים

סניף דרום: רחוב הכרכום, ספיר

סניף מרכז: יגיע כפים 2, ת"א

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף