לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

רשלנות רפואית – איחור באבחנת מחלה

איחור באבחנת מחלה – מבוא

רשלנות רפואית היא תחום משפטי אשר הולך וצובר נפח ותאוצה בשנים האחרונות. כיום יותר ויותר חולים מודעים לזכויותיהם ועומדים על שלהם אם זה בהסתייעות בעורכי דין, היה וקיים חשש כי הרופאים התרשלו בטיפולם. איחור באבחנת מחלה מצד הרופאים הינו גורם ראשון במעלה המביא מטופלים להגיש תביעה כנגד רופאיהם.

רשלנות רפואית – איחור באבחנת מחלה

גורמים עיקריים המביאים לאיחור באבחנת המחלה

  1. איחור באבחנה כגורם עיקרי לתביעות רשלנות – החלק הארי של תביעות הרשלנות הרפואית בישראל מתייחס לגילוי המאוחר של מחלות קטלניות. לרוב מדובר על מצבים בהם המטופל ניגש אל רופא המשפחה בטוענות של כאבי ראש או טשטוש והאחרון ממעיט בערכן ושולח את המטופל חזרה לביתו לאחר מתן טיפול שטחי.
  1. טעות באבחון כגורם לאיחור באבחון – טעות באבחון המחלה גם מהווה גורם מעכב לאיתור המחלה האמיתית. אמת המידה לאבחון התנהגותו של הרופא הוא מבחן הרופא הסביר בו ניבדק האם הרופא התנהג בטיפול בסטנדרט המצופה ממנו ועשה הכול על מנת לגלות את המחלה שלבסוף לא התגלתה.
  1. חלקו של רופא המשפחה בהליך האבחון – חלק גדול מהמקרים בהם יש איחור באבחון של מחלה או גידול או אבחון שגוי הרשלנות היא של רופא המשפחה. יש לוודא שהרופא נהג במטופל כדרוש ממנו, כלומר פעל בשיטת האלמינציה בה תחילה הוא שולל את המחלות היותר אלימות ומסוכנות על מנת לדעת בוודאות שהחולה נמצא מחוץ לטווח של סכנת חיים. ורק לאחר שלילת המחלות היותר מסוכנות יכול הרופא לפנות אל טיפולים שהם יותר "נורמטיבים".

* אתה לא לבד! עורכי דין מסייעים בפורום משפטי: פורום רשלנות רפואית

הגשת תביעת רשלנות רפואית על איחור באבחון

  1. הליך התביעה – על מנת להוכיח את התביעה על המטופל להוכיח שהאיחור באבחון המחלה חרג מגדר הסביר עד כדי כך שנגרמה סכנה לחייו או שנגרם לו נזק בלתי הפיך. על מנת לקבוע האם היה איחור רשלני יש כמובן להסתייע בחוות דעת של מומחה.
  1. גובה הפיצוי – אם עורך הדין מעריך את תביעת רשלנות רפואית עקב איחור באבחון, בפיצוי עד 2.5 מיליון היא תוגש לבית משפט השלום ואם הוא מעריך שהיא שווה למעלה מכך- תוגש תביעה לבית המשפט המחוזי.
  1. התיישנות העבירה – יש להקפיד על כך שטרם הגשת התביעה לא חלה התיישנות על הרשלנות. למשל תביעה על איחור באבחון גידול סרטני יכולה להתקיים עד שבע שנים מקיום הרשלנות, אך אם מטופל חושב שנגרם לו עוול לא כדאי לו להמתין עם הגשת התביעה ועליו להיוועץ עם עורך דין בהקדם.

עו"ד אבי קיסוס, מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים. בעל ידע משפטי רב בנושאי צרכנות ותביעות קטנות, מייעץ לאנשים שנתקלו בבעיות צרכניות, מסייע בכתיבת כתבי בי"ד ככל שיש בכך צורך. ליצירת קשר חייג 077-9974772

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוסכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.אין באמור לעיל ובאתר תביעות קטנות משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תביעות קטנות לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוס

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד אבי קיסוס

מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים

סניף דרום: רחוב הכרכום, ספיר

סניף מרכז: יגיע כפים 2, ת"א

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף