לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

עורך דין ביטוח

קבלת תגמולי ביטוח, טעונה הגשת תביעה לחברת הביטוח. האם ניתן לעשות זאת באופן עצמאי? ניתן, אך לא כדאי.

עורך דין ביטוח

חברת הביטוח היא גוף כלכלי וככזה, תנסה להימנע מתשלום התגמולים. עורך דין ביטוח יודע כיצד להתנהל מול חברות הביטוח השונות ולדאוג כי המבוטח, יקבל את כל הכספים המגיעים לו.

לעומת זאת, כאשר עומד המבוטח לבדו מול חברת הביטוח, עליו "להילחם" בעורכי דין ובעלי מקצוע אחרים, שכל מלאכתם היא לנמק מדוע אין המבוטח, זכאי לתגמולי ביטוח.

כל איחור בדיווח, כל תיאור של האירוע שאינו מנוסח בדייקנות, עלולים לגרום לדחיית התביעה. על כן, אין ספק – הגשת תביעה לחברת הביטוח, חייבת להיעשות באמצעות עורך דין ביטוח.

חשיבותו של עורך דין ביטוח

זהותם של הצדדים לחוזה ביטוח אינם שווים בעמדתם. נקודת מוצא זו היא המבהירה את חשיבות הפנייה אל עורך דין ביטוח, כאשר רוצים להגיש תביעה.

מצד אחד, עומד המבוטח, אדם פרטי, המשלם את מיטב כספו לחברת הביטוח, במסגרת הפוליסה. מצד שני, עומדת המבטחת, גוף ענק בעל משאבים רבים.

במצב זה, כאשר מגיעה דרישה לתשלום מן המבוטח, משתמשת המבטחת, בכל האמצעים העומדים לרשותה, על מנת לאתר נימוק לשלילת תשלום תגמולי הביטוח.

לפיכך, כאשר התרחש אירוע ביטוחי, המזכה אתכם בתגמולי ביטוח, פנו אל עורך דין ביטוח לייעוץ והכוונה, על מנת שחברת הביטוח, לא תוכל לסרב לתביעתכם.

חקירת ביטוח

כאשר מוגשת לחברת הביטוח תביעה, רשאית היא לחקור את המבוטח. אולם, חשוב להבין כי חוקרי הביטוח, אינם תמיד שומרים על הכללים כסרגל ועל כן, חייב המבוטח, לקעורך דין ביטוחבל הכנה מקצועית של עורך דין ביטוח, לפני החקירה.

עורך דין ביטוח מסביר ללקוח, אודות ההליך ואף מבצע סימולציה, אשר תאפשר למבוטח, להתרגל לאווירת החקירה.

ככל שלמבוטח תהיה יותר אינפורמציה לגבי חקירות ביטוח, כך יגיע מוכן יותר ולא ייפול לניסיונות אפשריים של הטעיה, מצד חוקר הביטוח.

לעומת זאת, כאשר המבוטח מגיש את התביעה, ללא סיוע של עורך דין ביטוח, חקירת הביטוח, עלול להכשיל את תביעתו.

דיווח על האירוע הביטוחי

מיד עם התרחשותו של האירוע הביטוחי, על המבוטח, לדווח על כך לחברת הביטוח. ניתן לעשות זאת, באמצעות סוכן הביטוח או לפנות באופן ישיר לחברה עצמה.

יש לרשום את יום הדיווח ושעת הדיווח וכן לציין עם מי שוחחתם ולמי דיווחתם אודות האירוע. תיעוד זה הוא קריטי, על מנת שניתן יהיה להוכיח את מועד הדיווח.

במקרים רבים, דיווח מאוחר, עלול לגרום לדחיית התביעה. מדוע? חברת הביטוח תטען כי בפרק הזמן שבין האירוע הביטוחי למועד הדיווח, יכלו לקרות אירועים נוספים, אשר גרמו לנזק.

לאור זאת, עם התרחשות האירוע:

1. התקשרו אל סוכן הביטוח : הרימו טלפון באופן מיידי לסוכן הביטוח ואף שלחו פקס או מייל, אודות האירוע.

2. תעדו יום ושעה : רשמו לעצמכם את היום והשעה בו דיווחתם.

3. צרו קשר עם עורך דין ביטוח : לשם הגשת תביעה, צרו קשר עם עורך דין המתמחה בביטוח.

זכאים לתגמולי ביטוח? אל תתמודדו עם חברת הביטוח לבדכם! פנו אל עורך דין ביטוח, אשר יוודא כי תקבלו את כל הכספים להם הנכם זכאים.

עו"ד אבי קיסוס, מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים. בעל ידע משפטי רב בנושאי צרכנות ותביעות קטנות, מייעץ לאנשים שנתקלו בבעיות צרכניות, מסייע בכתיבת כתבי בי"ד ככל שיש בכך צורך. ליצירת קשר חייג 077-9974772

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוסכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.אין באמור לעיל ובאתר תביעות קטנות משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תביעות קטנות לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוס

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד אבי קיסוס

מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים

סניף דרום: רחוב הכרכום, ספיר

סניף מרכז: יגיע כפים 2, ת"א

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף