לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

המשמעות המשפטית של תרגום נוטריוני

כל מסמך המקבל את אישורו של נוטריון הופך להיות בעל משמעות משפטית רחבה.

המשמעות המשפטית של תרגום נוטריוני

אישור נוטריוני מהווה ראייה מועדפת הנתפסת על ידי בית המשפט כקבילה, תקינה ורשמית. נוטריון המאשר מסמך לוקח על עצמו אחריות רבה. משמעות האישור היא שהמסמך נראה תקין והנוטריון אף אימת את זהות החתום עליו. האישור הנוטריוני מעלה את רמת המסמך והוא מהווה חלק בלתי נפרד מההתנהלות המשפטית של גופים ציבוריים, פרטיים ועסקיים.

בכל הנוגע אל שירותי תרגום, אישור נוטריוני על נכונות תרגום קובע כי התרגום הוא אכן נכון ומדויק. קשה לסתור את הכוח הראייתי החל על אישור נוטריוני על תרגום מסמכים. מצד שני, רבים תוהים מדוע החליט המחוקק להעביר דווקא לנוטריון את האחריות המשפטית. ההיגיון הוא שמתרגם מקצועי יכול לאשר נכונות של תרגום לא פחות מאשר נוטריון בתל אביב, בעיקר כאשר מדובר על אישור על נכונות תרגום משפת מקור לשפת יעד בה הנוטריון אינו בקיא.

מתן לגיטימציה לתקינות התרגום

הסיבה לכך שנוטריון הוא היחיד המוסמך לאשר נכונות תרגום ולהפוך מסמך מתורגם לקביל גם במדינה זרה, היא החשיבות הראייתית של מסמכים משפטיים מסוימים. האישור של הנוטריון הוא גושפנקא לתקינות התרגום, אך גם לעובדה שהתרגום משקף בצורה מדויקת את המסמך המקורי. בנוסף, אישור תרגום נוטריוני המתבצע על ידי מתורגמן חיצוני כולל הצהרה על בקיאותו של המתורגמן בשתי השפות. הנוטריון מוודא כי האדם שעומד לפניו הוא אכן מתרגם בעל ידע מקצועי, ורק לאחר מכן כורך את המסמכים יחד בסרט אדום ובצירוף החותמת המאושרת על ידי משרד המשפטים.

לעיתים יש צורך בחותמת אפוסטיל על מנת לספק לאישור נוטריוני תוקף רשמי בחו"ל. זהו אישור הניתן על ידי משרד החוץ עבור כל תעודה לרבות אישור תרגום נוטריוני, במטרה להבטיח את תוקפתן של התעודות גם במדינות זרות החתומות על אמנת אפוסטיל.

במידה ומדובר על מדינה שאינה חתומה על האמנה ניתן לבצע הליך אחר המתקיים גם הוא מול משרד החוץ. העיקרון המנחה הוא מתן תוקף משפטי לאישור הנוטריון ולתעודות המוצגות במדינות זרות.

עו"ד אבי קיסוס, מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים. בעל ידע משפטי רב בנושאי צרכנות ותביעות קטנות, מייעץ לאנשים שנתקלו בבעיות צרכניות, מסייע בכתיבת כתבי בי"ד ככל שיש בכך צורך. ליצירת קשר חייג 077-9974772

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוסכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.אין באמור לעיל ובאתר תביעות קטנות משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תביעות קטנות לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוס

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד אבי קיסוס

מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים

סניף דרום: רחוב הכרכום, ספיר

סניף מרכז: יגיע כפים 2, ת"א

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף