לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

האם להתגרש כשההורים הם אלה שמפריעים לקשר

לא מעט פעמים, יחסים בין בני זוג עולים על שרטון בגלל התערבות של ההורים. ההורים מצד אחד, בן/בת הזוג מן הצד השני – ואת/ה באמצע אובד/ת עצות. מה עושים במצב כזה? האם זו סיבה להתגרש? על כך במאמר שלפניכם.

האם להתגרש כשההורים הם אלה שמפריעים לקשר

לאחרונה התפרסם בחדשות על סכסוך מתוקשר בין זמר מפורסם לאמו. על פי המסופר, אמו של הזמר לא חיבבה, בלשון המעטה, את בת זוגו, והדבר יצר סכסוך גדול מאד בין האם לבנה. לפי הסיפורים, האם אמרה על אשתו של בנה משפטים כמו "היא לא אשה, אלא שק נחשים", ומנגד, נאמר עליה כי היא "אובססיבית לבנה".

למרבה הצער, מדובר בתופעה נפוצה. הורים רבים אינם מרוצים מהבחירה של הילד/ה שלהם, ומחצינים את חוסר שביעות רצונם בכל הזדמנות. כאשר בן/בת הזוג נתפס/ת בעיני ההורים כאדם 'לא ראוי' או 'לא מוסרי', ההורים עלולים לעלות מדרגה ולעבור למתקפה של ממש. במקרים קיצוניים, ההורים דורשים במפגיע מהילד/ה שלהם להיפרד מבן/בת הזוג.

בסכסוכים ממין זה עלולות להתערבב תחושות שליליות, כמו שנאה וקנאה, המעוורות את הצדדים וגורמות להם להטיל דופי בצד שכנגד. לפעמים, האינטרס של ההורים לפעול לטובת הילד שלהם מיטשטש ומתערבב עם התחושות השליליות שלהם, והסכסוך הופך למלחמת אגו הדדית.

ישנן תאוריות פסיכולוגיות המדברות על כך שכניסתה של בת זוג לחייו של הגבר תופסת את המשבצת של אמו ובעצם מאיימת על מעמדה בחייו. באותו אופן, כניסתו של בן זוג לחייה של האשה תופסת את המשבצת של אביה ובעצם מאיימת על מעמדו בחייה. במילים אחרות, ההורים מרגישים ש'לקחו להם' את הילד/ה ומגיבים בצורה קשה. בין אם התאוריות הללו נכונות ובין אם לא, קשה להתכחש לעובדה כי התופעה המצערת הזו אכן קיימת.

הורים המתערבים בזוגיות של הילדים עלולים לגרום להם סבל ונזק רב

למותר לציין, כי בני הזוג עלולים לסבול מאד מהתערבות הוריהם בזוגיות שלהם. כאשר ההורים שלך פוסלים את בן/ת הזוג שבחרת, את/ה נמצא/ת בין הפטיש לסדן: בין ההורים האהובים מצד אחד לבין בן/בת הזוג האהובה מצד שני. מדובר בקונפליקט קשה וכואב העלול לפגוע בסופו של דבר ביחסי בני הזוג, עד כדי פרידה של ממש.

מן העבר השני, כאשר את/ה נפסל/ת על ידי החם או החמות שלך, התחושה היא קשה מאד. מאד פוגע לחוש דחיה מההורים של בן הזוג האהוב עליך, ותחושה זו עלולה לגרום בסופו של דבר לפירוק החבילה.

עצוב לשמוע סיפורים על בני זוג שאהבו מאד אחד את השני ונאלצו להיפרד רק בעקבות התערבות ההורים. כהורים, עליכם לשים לב היטב לתוצאות מעשיכם. גם אם יש לכם ביקורת מוצדקת על ההתנהגות של בן/בת הזוג של הילד/ה שלכם, הקפידו שלא לגרום לילד/ה שלכם לאבד את האהבה שלו.

מה עושים כאשר ההורים מתערבים לכם בזוגיות?

מה עושים כאשר אתם נתקלים בסיטואציה בה ההורים שלכם מתערבים לכם בזוגיות? ובכן, דומני שאין פתרונות קסם למצבים מעין אלו. מדובר בקונפליקט כואב ומורכב, והפתרון עבורו דורש עבודה עצמית רבה של כל הצדדים.

עם זאת, אוכל לייעץ לכם לנסות להפריד בין שתי שאלות שונות. שאלה אחת: האם אתם מעוניינים להמשיך את הזוגיות שלכם, שאלה שנייה: כיצד פותרים את הסכסוך המשפחתי. אלו שתי שאלות נפרדות שאינן תלויות זו בזו, ועל כל אחת מהן נדרשת תשובה נפרדת. מטבע הדברים, שאלות אלו הן אינדיבידואליות ומשתנות ממקרה למקרה, ורק אתם תוכלו לתת את התשובה עליהן.

עו"ד אבי קיסוס, מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים. בעל ידע משפטי רב בנושאי צרכנות ותביעות קטנות, מייעץ לאנשים שנתקלו בבעיות צרכניות, מסייע בכתיבת כתבי בי"ד ככל שיש בכך צורך. ליצירת קשר חייג 077-9974772

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוסכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: עץ.אין באמור לעיל ובאתר תביעות קטנות משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר תביעות קטנות לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד אבי קיסוס

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד אבי קיסוס

מנהל פורום צרכנות באתר הפורומים המשפטיים

סניף דרום: רחוב הכרכום, ספיר

סניף מרכז: יגיע כפים 2, ת"א

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף